20229850_250514458775132_8086059371624353121_o

Juniorzy awansują dalej !!!

Dodano: 18-06-2018

W dniu wczorajszym odbył się mecz I rundy Pucharu Starosty 2018. Juniorzy Mazovii Rawa Mazowiecka wylosowali zespół LKS Grabice 9.zespół Skierniewickiej Klasy B gr. II. Można mimo znaczącej przewagi wiekowej oraz fizycznej zespołu z Grabic za faworyta spotkania uznać jednak rawską Mazovię. Od początku nasi młodzi piłkarze atakowali bramkę przeciwnika. Kultura gry była w tym dniu po naszej stronie. Ostatecznie padł wynik 5:1. Bramki zdobyli : Arkadiusz Kruś x2, Daniel Szewczyk x2 i Adrian Karczewski.

Wynik spotkania otworzył się dopiero w 26.minucie. Z rzutu wolnego dogrywa Cezary Włodarski w kierunku Adriana Karczewskiego. Kapitan drużyny Mazovii strzałem z woleja pomiędzy nogami bramkarza umieszcza piłkę w siatce. W 36.minucie faulowany w polu karnym zostaje Arkadiusz Kruś. Do piłki podchodzi etatowy wykonawca ,,jedenastek” Marceli Zieliński. Lecz niestety młody pomocnik myli się. Pod koniec pierwszej części standardowa zagrywka na B-klasowych boiskach w wykonaniu jednego z zawodników LKS Grabice. Po tym starciu urazu doznał Hubert Grochowalski. Musiał z konieczności opuścić plac gry. Wynikiem 1:0 kończy się pierwsza połowa. Kilka minut po wznowieniu mamy remis. Bramka ta podziała motywująco na piłkarzy Mazovii. W 53.minucie ponownie prowadzimy. W sytuacji sam na sam znalazł się napastnik Juniorów Młodszych Daniel Szewczyk i zdobywa bramkę. Kilka chwil później Mazovia wyprowadza trzeci cios. W bliźniaczej sytuacji znalazł się najlepszy strzelec Mazovii ubiegłego sezonu czyli Arkadiusz Kruś. Skrzydłowy Mazovii mija bramkarza i umieszcza piłkę w pustej bramce. Kolejne minuty to był tylko efekt frustracji drużyny gości co zaowocowało trzema czerwonymi kartkami. Jedna otrzymał Jarosław Nosek – Mazovia oraz dwie piłkarze z Grabic. Na boisku zrobiło się delikatnie więcej przestrzeni i padały kolejne bramki. W 78.minucie piękna piłka Marcelego Zielińskiego do Daniela Szewczyka i napastnik Mazovii strzela kolejną bramkę po wyjściu sam na sam z bramkarzem. Kropkę nad ,,i” stawia po ładnym podaniu Kacpra Kowary Arkadiusz Kruś. Mazovia kończy to spotkanie z wysokim wynikiem 5:1. W drugiej rundzie zmierzymy się z wiceliderem rozgrywek Skierniewickiej Ligi Okręgowej z drużyną Orląt Cielądz.

Skład Mazovii : Daniel Kępa, Cezary Włodarski, Adrian Karczewski, Sebastian Owczarek, Arkadiusz Kruś, Mateusz Kozłowski, Marceli Zieliński, Jakub Kurek, Hubert Grochowalski, Mateusz Bernaciak, Jarosław Nosek

Ławka rezerwowych : Maciej Dąbrowski, Tomasz Kacprzak, Gabriel Stanisławski, Kacper Kowara, Daniel Szewczyk, Mateusz Gradowski.

Trener : Waldemar Stasiewicz